Witam, Próbując ustrzec męża przed antybiotykiem próbuję mu pomóc homeopatycznie (na wizytę u lekarza raczej niestety go nie namówię). Prosiłabym o komentarz i ewentualne dalsze wskazówki.

Dzień 1: nagły wzrost gorączki do 39, samopoczucie grypowe (silne łamanie w kościach); mąż dostał L52 po 5 kropli na wodzie co 2 godziny bo tylko to miałam w domu
Dzień 2: gorączka na stałym poziomie około 38, silne bóle mięśni i gardła; mąż dostaje belladonę 15 2 granulki co 2-3 godziny oraz apis 15 cH 2 granulki co 2-3 godziny
Dzień 3: gorączka zmienna w zakresie 37,5-38, silny ból gardła i mięśni; mąż dostaje apis 15 cH oraz eupatorium 15 ch; pod wieczór ból gardła mniejszy
Dzie 4 (dziś): gardłao obrzęknięte, krwistoczerwone, widoczne czopy ropne, bóle mięśni znikome, gorączka rano 38; dostał Mercurius sol 30 CH. Po 3 godzinach gorączka na poziomie 37,5. Myślałam aby dalej podawać Mercuriusa co 4 godziny.Słusznie?

Witaj, jeżeli musisz namawiać kogoś na homeopatyczne leczenie, to prawdopodobnie świadomość tego kogoś jest na homeopatię nie gotowa. Homeopatia Klasyczna nie jest podawanie kilku kuleczek i za tym następujące zanikanie przeszkadzających objawów. Homeopatia jest coś więcej! Zalecam poczytać na forum tam jest wiele ciekawych wątków na ten temat.

Jeżeli ktoś musi być namawiany na coś, znaczy to, że tego NIE CHCE, nie jest na to gotowy, lub jest zadowolony tym co ma. Jest dużo możliwości. Prawie zawsze to co nazywasz chorobą ma wiadomość dla jej nosiciela i często też usługę z której wielu z nas nie chce rezygnować (np. troskę przez innych itp.)

Co do twojego wyboru leków, nie znam twojego męża i nie wiem czy leki są wskazane, na to co opisujesz można by je było stosować, jeżeli całokształt osoby i jej objawów do tego pasuje. Belladonna ma wysoką gorączkę, samopoczucie grypowe i bóle gardła, jednakże jest to za mało informacji, aby ją przepisywać. Zawsze trzeba patrzeć na indywidualne objawy jakie Hahnemann opisuje w §153, całokształt osoby (charakter, poglądy, uczucie jakie ma z objawami związane), czy istnieje np. jakiś powód objawów, jak nosiciel je odczuwa, co z nim robią, co polepsza, co pogarsza jego stan itd.

W homeoptii nie przepisujesz dwóch leków na raz: APIS i BELL ?? APIS i EUP-PER? Nie popieram tego! Odradzam. Albo Apis albo Eup-per! Na to co piszesz jest dobór Eup-per całkiem nie zły. Nawet już na początku może wskazany. Dlaczego nie przepisuje się dwóch leków, sama nawet zaobserwowałaś: gardłao obrzęknięte po czwartym dniu: Czy to objaw który należy do jego właściciela, czy to objaw należący do leku apis?? Jedna z chrakterystycznych cech leku apis jest obrzęk! Jak podajesz leki które nie są wskazane pacjent dostaje objawy tych leków i nie jestś w stanie już powiedzieć czy są to jego własne objawy czy taż jest to próba leku.

Radzę ci się udać do homeopaty z mężem. Jeżeli nie chce tego, radzę mu podać antybiotyki lub wysłać do lekarza!

P.s. nie jesteś w stanie ustrzec bliskich przed ich własnymi doświadczeniami które w życiu mają zrobić. Jeżeli będzie twój mąż gotowy na homeopatię sam cię o to poprosi. Takie jest moje doświadczenie, żadnego pacjenta już nie próbuje ustrzec przed czymś, jeżeli sam o to nie poprosi. Bez zamówienia nie ma dostawy. Tak dużo ludzi zamawia zawsze to co nie chce:

Co Pan/Pani chce?
Nie chce mieć bóli.. nie chcę być chory. itd.

Co tu takiemu dostarczyć ma życie? Czy dzwoniłaś kiedyś do zklepu i zamawiałaś tak: Ja chciałabym zamówić nie tapczan. Nikt by nie wiedział co chcesz! Nie jesteś w stanie wiedzieć co dla kogoś jest najlepsze zwłaszcza jeżeli on sam tego nie wie

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!