Witam. Chciałam zapytać, o czym świadczy swędzenie skóry na łydkach i brzuchu, po zażyciu leku o potencji C200? Objaw ten utrzymuje się przez wiele tygodni.

Dziękuję i pozdrawiam.

Zależy od tego czy ten objaw jest nowy czy nie. Tzn. jeżeli pacjent miał ten objaw kiedyś w swoim życiu i on się ponownie pojawił w takiej formie po przyjęciu leku, to jest to znak na to, że lek może być prawidłowy. Jeżeli jest to objaw nowy, jest to prawdopodobnie próba leku (1x 200, wiele tygodnie objaw, czasowo mogło by się zgadzać, Hering np. nigdy już nie zgubił objawów które przy próby leku Lachesis się pojawiły, brał go oczywiście częściej niż raz). Trzecia możliwość: objaw nie jest związany z lekiem homeopatycznym. Jest to znak ciała na sytuację, który pojawił by się też bez podania leku. Jedno jest pewne, jeżeli schorzenie jest na skórze, jest to najmniej problematyczny objaw (patrząc na całokształt chorego). Pozdrawiam

Co to znaczy próba leku? Bo rzeczywiście ten objaw pojawia się zawsze po wzięciu nowego leku.

Aby wiedzieć na jakie objawy dany lek homeopatyczny jest wskazany, homeopata przeprowadza tzw. “próbę leku”. Po kilkudniowym przyjęciu leku homeopatycznego pojawiają się objawy u zdrowego (próba leku), na które dany lek jest stosowany, gdy chory okazuje podobne objawy do tych wcześniej zauważonych przy próbę leku. Właśnie międzyinnymi z tego powodu nie radzę nikomu przyjmować “na własną rękę” leków homeopatycznych w wysokich potencjach (od c30) lub przez dłuszszy okres czasu w małych potencjach (C6,12).

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!