Witam! Mój syn bierze od ok 1-mca lek konstytucyjny lycopodium. Z rana i wieczorem narzeka na bóle brzuszka. Ma też zaczerwienione oczy i zmiany skórne.

Czy to pogorszenie pierwotne? Czy bóle brzuszka wynikają z charakteru tego leku?

Witaj, jest to możliwe. Oczywiście że Lyc ma wiele objawów “brzusznych”! Czy to jest pogorszenie czy nadmiar dawkowania leku wie twój homeopata który zna synka jako pacjenta.

Jeżeli np. są to objawy które znasz z przeszłości od niego (syna) jest to dobry znak. Jeżeli np. są to nowe objawy, trzeba zastanowić się nad dobranym lekiem. Ważne poza tym jest w jakiej potencji i jak często otrzymuje lek, istnieje również i w homeopatii możliwość “przedawkowania”. Fachowa nazwa homeopatyczna na to jest “próba leku (testowanie leku)” i homeopaci tylko dzięki niej mają tyle objawów przy pomocy których mogą dobrać odpowiedni lek homeopatyczny najpodobniejszy do stanu chorego.

Jak już pisałem wcześniej, objawy muszą być dzielone na:
1) nowe objawy, których dotąd nigdy nie miałaś, wtedy lek homeopatyczny jest prawdobodobnie nie dobrze dobrany! (testowanie leku)
2) Stare objawy których już dawno nie miałaś ale dobrze znasz, lek jest prawidłowy!
3) Obecne objawy które się wzmocniły na jakiś czas (pogorszenie homeopatyczne, jak za długo lub za intensywnie: najczęściej źle dobrana potencja) lek prawdobodobnie dobrze dobrany!
4) Odmienione objawy od obecnych – lek jest do przemyślenia! Prawdopodobnie nie ten który cie wyleczy.

“efekty leczenia”: nie zawsze jak objaw zanika jest sukces w leczeniu! Jeżeli objaw cielesny zanika a chory ogólnie czuje się słabiej, mniej skoncentrowany, bardziej śpiący trzeba lek natychmiast przemyśleć i zmienić!!!

Dziękuję za odpowiedź. Mój syn bierze lycopodium w potencji LM 6 (regulująco, 1 kropla)i 200 CH (leczniczo z wody). Wcześniej często chorował na typowe dla przedszkolaków choroby. Nie miał żadnych zmian skórnych, alergii, uczuleń. Nasz homeopata stwierdził, że choroba wyłazi mu na wierzch i w ten sposób organizm z nią sobie radzi. Syn teraz już nie choruje oprócz tych rewelacji na zewnątrz organizmu. Ogólnie leczenie od początku przebiega warstwami – najpierw sulfur potem staphysagria i teraz lycop.

LM6 i 200 ? Hm.. sporo. No tak jak choroba jest na skórze to jesteś na dobrej drodze. To co jest na wierzchu zostaw tam, jak zaczniesz tłumić to wtedy choroba wgłębia się no i może nastąpią przewlekłe bóle brzucha. Sulf – Staph – Lyc jest niespotykana kadencja leków. Najczęściej używana kadencja leków homeopatycznych (u 80% homeopatów 80% pacjentów otrzymuje): Sulf – Calc-c – Lyc. W 60% mają szczęście i terapia działa. W 40% nie działa. Wtedy ludzie mówią że homeopatia nie działa, lecz tutaj jest tylko złe dobranie leku – prawidłowo dobrany lek homeopatyczny zawsze działa!

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!