Mam taki problem od dawna choruję ( gardło, brzuch, przeziębienia i inne), moja lekarka pierwszego kontaktu jest homeopatką i od kilku lat biorę dużo leków homeopatycznych

(cały czas). Są to tylko potencje od 5hc do 15ch i kompleksówki. Efekt- na chwile pomaga, ale zaraz zaczyna boleć cos innego, a potem wraca to, co było wcześniej. Półtora roku temu poszedłem do innego homeopaty i dostałem lycopodium 200ch. Jednak zamiast wziąć jeden raz 10 gran ( w sensie jednorazowo) to brałem raz dziennie przez miesiąc. Nic się nie działo  ani lepiej ani gorzej. Ten homeopata powiedział mi później, że zrobiłem sobie tą próbę lekową i umocniłem swoje dolegliwości. Od tego czasu minęło już trochę czasu. Od kilku miesięcy częściej się przeziębiam, jestem słaby, bolą mnie plecy, klatka i mam ciągle mocny kaszel. Czy może być to jakieś następstwo tego przedawkowania lycopodium, czy to jakieś nie związane z tym pogorszenie? Aktualnie biorę tonę leków, które wiele nie zmieniają. Pisze do Was, bo już nie wiem do kogo się zwrócić. Przepraszam, że się tyle rozpisałem, z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Witaj, dobrze że zmieniłeś pierwszą terapeutkę, ponieważ (raz jeszcze): homeopata nie daje leków kompleksowych!!!

Nie wiem czy źle zrozumiełeś następnego terapeutę, czy on po prostu za mało zwrócił uwagę na to, że C200 stosuje się przeważnie jednorazowo na jakiś czas (często na 4-6 tygodnie i dłużej), czy też tobie za mało wytłumaczył. W niektórych stanaych choroby można c200, jeżeli lek jest wskazany, stosować częściej (np. raz na tydzień). C200 raczej się nie podaje raz dziennie. Jeżeli to brałeś tak często i nic ci nie pomogło przez 2 tygodnie, to i ci nie pomoże przez następne 10! Jeżeli przeżyłeś (przeżywasz) próbę leku (tzn.: masz objawy które są tobie nie znane, nowe, nigdy nie pojawiające się w twoim życiu, lub stare objawy zmienione ale nadal istniejące) to radzę tobie ten lek zantydotować! Odradzał bym tobie od “tony leków”! Możliwe że dużo twoich dolegliwości się pomieszało, leki nie otrzymywałeś w prawidłowej kolejności, lub i nie potrzebnie. Z tego względu moja rada: odstaw wszystkie leki homeopatyczne i zacznij stosować Nux-vomica C6 raz dziennie 3 granulki, przez 2-4 tygodnie. Przez ten czas obserwuj swoje ciało, psychikę i z nimi dotyczące zmiany. Zanotuj je (jak było przed tem i jak będzie po czasie stosowania nux-v). W trakcie tego poszukaj sobie odpowiedzialnego i dobrego homeopaty, który zna swoją “sztukę uzdrawiania” (Hahnemann), tobie wytłumaczy jak masz stosować leki i do którego zawsze możesz się zwrucić.

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!