Witam bardzo serdecznie! Piszę z zapytaniem dotyczącym lęków nocnych u mojego 4 letniego synka. Od pewnego czasu po ostatniej gorączce, która była w granicach 39-40 stopni,to było ok.

miesiąc temu.Mój synek ma lęki nocne, które wyglądają następująco: budzi się po ok. 1-2 godzin przyjmuje pozycję siedzącą na kolankach i płacze łącznie z dygotaniem zębów. Niepotrafi powiedzieć czy się przestraszył czy coś innego. Byliśmy u lekarza homeopaty który przepisał mu Stramonium 30CH. Pierwszej nocy płakał, już nie dygotały mu zęby, drugiej tak samo, trzecią przespał, natomiast czwartej nocy objawy były podobne jak wcześniej. Czy mam mu podawać dalej ten lek czy może zmienić i na jaki. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam.

Witam, nie mogę leczyć twego synka nie znając jego historii (porodu, sytuacji w ciąży itd), charkteru i dolegliwość (też innych). Proszę w tym celu zameldować się na konsultację online. Z tego co napisałaś wynika na to, że gorączka była początkiem lęków (nocnych), jeżeli tak jest, to jest to cenna informacja która jak najbardziej przybliża leki z rodziny roślin “Solanaceae”, do których należą obok Stramonium, Belladonna, Hyoscyamus, Tabacum, Capsicum, Dulcamara, Atropinum, Fabiana i inne. Z tych nie wielu informacji Stramonium może być dobrze dobrany lek, jednak nie przepisywał bym tylko i wyłącznie takiego leku na te wyżej wymienione objawy. Aby przepisać lek homeopatyczny, trzeba poznać więcej człowieka. Do tego jest potrzebna homeopatyczna rozmowa konstytucionalna. Co do reakcji: Jeżeli otrzymał jednorazowo Stram 30, to podaj mu jecze 2 razy (1x dziennie 3 granulki)! Po łącznie trzech dawkaych musisz widzieć widoczną poprawę, jeżeli jej nie ma, lek jest nie całkiem skutecznie dobrany i trzeba go odstawić. Pozdraiwam

Dziękuję bardzo za poradę. Jeśli chodzi o dawkowanie tego leku Stramonium 30CH to podawane miał 3X2globulki przez 3 dni. Czy mam mu jeszcze podawać? Jeśli chodzi o mojego synka to jest on trochę uparciuszek, taka mała przekora pozatym uczymy go spać samemu, bo jest drugie dziecko które ma 7 msc., ale on się boi. Piotruś również powiem panicznie boi się piesków, czy to też może być powodem lęków? Dziękuję Pozdrawiam!

Droga Bożeno, jak już mówiłem nie jestem w stanie poprzez forum z garstką informacji ci leczyć syna! Proszę zobacz ostatni post!
jest on trochę uparciuszek
jest poniekąd każde dziecko – nic indywidualnego, mało warty objaw.

bo jest drugie dziecko często ma wpływ na starsze rodzeństwo – trzeba wypytać jakie i czy ta informacja jest w tym wypadku pomocnicza.

panicznie boi się piesków
– jasne że Stram. jest jeden z 30 leków które ten objaw mają, jedynie z tego powodu nie można przepisywać leku, jak i myśleć że on ma coś wspólnego z pojawieniem się tego objawu. Może mieć, ale nie spotkałem się z tym, że nastąpi to po C30 !

3X2globulki przez 3 dni
Albo objawy się mocno polepszyły – odstaw lek i odczekaj!

albo się z początku polepszyły i potem znowu pogorszyły:
1) za często dawałaś lek, odstaw go i odczekaj
2) lek jest nie prawidłowy, zmień na inny

Po trzcech dniach widać wystarczająco po stanie chorego, że lek jest prawidłowy lub i nie!!!
Pozdrawiam

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!