Poszukuję lekarza homeopatę, który ma udokumentowane sukcesy w leczeniu tocznia. Proszę o wskazówki.

Osobiście nie znam nikogo kogo bym ci mógł polecić, ponieważ w homeopatii nie ma jako tako “specialistów” na tą lub i inną chorobę. Lupus erythematosus to jedna z chorób, homeopata natomiast leczy w pierwszej lini człowieka cierpiącego na chorobę. Jego objawy indywidualne, jego stan psychiczny, jego inne dolegliwości, jego sny, przeszłość, marzenia itd. tak samo są ważne aby homeopatia skutkowała. Sukces leczenia homeopatią zależy mniej niż znamy to z medycyny szkolnej od choroby, mniej też od tego czy homeopata leczył już kiedyś kogoś na taką chorobę. Jeżeli by leczył prawdopodobnie i tak nie tym samym lekarstwem jakie by tobie na twoją dolegliwość przepisał. Polecam ci więc udać się do klasycznego homeopaty (kryteria jak rozpoznać homeopatę znajdziesz na naszych stronach) który leczy sumiennie homeopatią.

Może taka odpowiedź by zadowoliła kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z homeopatią. Ja leczę się już od 4 lat u doświadczonego homeopaty i niestety z mizernym skutkiem. Nie chcę stracić następnych kilku lat na serię kolejnych eksperymentów. Stąd moje pierwotne pytanie. Sądzę, że lekarzowi, który miał wielu pacjentów z tego typu chorobą łatwiej będzie dobrać lek konstytucjonalny. Dziwię się tylko, że nie proponujesz Waszych porad on line. Gdyby nawet taka propozycja padła to przyznam, że miałbym b.duże opory, gdyż niewiele o Was wiem. Kogo reprezentuje ta strona, jaka jest nazwa firmy, jej adres, nr telefonu, jacy lekarze przyjmują itp.

Witam serdecznie !

Moja odpowiedź i tym razem nie będzie różniła się od tego co już wcześniej napisałem. Niestety mogę tylko powtórzyć i może dokładniej podkreślić że leczenie homeopatią polega na leczeniu pacjenta który z daną chorobą żyje, który daną chorobę “stwożył”. Jeżeli leczysz się już 4 lata homeopatycznie to wiesz ze, choroba jest częściowo skutkiem naszego życia, naszego podejścia do wielu spraw! Wiele nierozwiązanych sytuacji życiowych powoduje w nas napięcia, stres, przygnębienie czy też bezsilność życiową!! Jeżeli żyjemy w takich warunkach kilkanaście lat to często kończy się to właśnie chorobą. Choroba ma nam właściwie uświadomić, że coś jest “nie tak” w naszym życiu, postępowaniu, naszych reakcjach!!

Odopwiednio dobrany lek homeopatyczny pomaga w usunięciu różnego rodzaju blokad nie w sposób machaniczny tylko w sposób naturalny. To znaczy, pacjent uświadamia sobie swoje reakcje na niektóre sytuacje życiowe, czy też właśnie – uświadamia sobie ich brak. Dlatego powodzenie w tym sposobie leczenia, zależy przede wszystkim od współpracy z homeopatą, od wnikliwej obserwacji swojego ciała, jego reakcji na dany lek, naszej systematyczności i niestety też cierpliwości.

Nie wiem czy dobrym rozwiązaniem jest zmiana lekarza, homeopaty, czy też szukanie kogoś kto ma “udokumentowane sukcesy w leczeniu”. Jeżeli twoja terapia nie skutkuje to zastanów się dlaczego? Oboje uczestniczycie w tej terapii – zarówno twój lekarz jak i ty! Nie znam szczegółów twojego leczenia a tym bardziej nie znam twojej osobowości!

Jeżeli wasza współpraca przebiega prawidłowo to po czterech latach powinieneś zauważyć chociaż drobne zmiany związane z twoim życiem. Jeżeli uważasz, że tak nie jest i czujesz że ta terapia nie wniesie już nic nowego, zmień terapeute na kogoś do kogo masz zaufanie, z kim chcesz współpracować i przy kim czujesz się dobrze. Jak już wspomniałem nie mogę nikogo takiego polecić. Nie proponuje też naszych usług bo to nie jest przetarg czy też jakakolwiek reklama! Informacje o naszych usługach znajdziesz na naszej stronie a nazwe firmy i telefon znajdziesz w impresum! Jeżeli masz ochotę polecam książke “Przez chorobę do samopoznania” autorstwa Dethlefsena i Rudiger Dahlke

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!