Witam, lekarka homeopata wypisała mi te leki dla syna – zaznaczając który podawać w przypadku nagłego, męczącego w nocy kaszlu (kaszel suchy) niestety, kartka z zapisem uległa zniszczeniu, a kontakt ze specjalistą będę miała dopiero na koniec przyszłego tygodnia.
Który z leków podać synowi ? Kaszel pojawia się nad ranem, nie towarzyszą mu lęki, można powiedzieć że lekka poprawa następuje w zimnie. Będę wdzięczna za wskazówki

Aconitum (acon) i Spongia (spong) są rutynowo pszepisywane leki homeopatyczne na suchy kaszel!! Homeopata pszepisuje indywidualnie, czyli jeden najbardziej podobny lek do objawów choroby i indywidualnych cech chorego. Nie dość że twój terapeuta przepisuje ci dwa leki, to jeszcze: kontakt ze specjalistą będę miała dopiero na koniec przyszłego tygodnia. Co to ma znaczyć? Homeopata jest osiągalny i dostępny dla swoich pacjentów!!! Między innymi aby w nagłych przypadkach nie wracać do starych metod leczenia i tym sposobem przeszkadzać w leczeniu homeopatycznym. Jeżeli twój nie jest, zastanów się nad twoim wyborem terapeuty!!! Acon i spong są często używanymi lekami przy suchym kaszlu. Bardzo dobrze działają obok Hepar sulfuris podczas ataku krztuśca (w kolejności acon., spong., hep.). Acon jest lekiem który najczęściej pomaga na początku stanu choroby. Osoba potrzebująca acon ma strachliwy wyraz twarzy, jest jak by \"w szoku\" i z tego powodu cały czas w ruchu, czuje się strasznie nie spokojna. Może nawet dojść do myśli o śmierci (jeden objaw który często znajdziemy w materia medica to: “przepowiada swoją własną godzinę śmierci”). W obrazie acon jest bardzo dużo strachu. Choroby na które acon pomaga przychodzą nagle i szybko. Kaszel występuje najczęściej po północy. Chory ma wysoką gorączkę i pragnienie (na zimne napoje). Suche zimne powietrze jak i wiatr pogarsza kaszel. Poza tym jest wiele innych rzeczy które decydują o tym czy wybieram acon czy spong. Jeżeli kaszel zaczoł się n.p. po przeżyciu strachliwej sytuacji, jakimś może szoku itp. (również takim przżytym w przeszłości), to wybór pada na acon. Spong jest lekiem z rodziny zwierząt, wiec już pod tym względem się różni od stanu który potrzebuje acon. Spong ma bardzo suchy kaszel, tak bardzo suchy, że aż brzmi jak by “pies szczekał”. Jest to bardzo pusto i głucho brzmiący kaszel, który częściej pojawia się przed północą. Jedzenie jak i picie polepszają go. Również i słodycze, które ale też mogą go pogorszyć. Acon ma pragnienie lecz picie nie polepsza tak jednoznacznie kaszel jak to jest w obrazie spongii. Ochrypłość jest często towarzyszącym objawem przy stanach potrzebujących spong. Wygięcie głowy do tyłu polepsza kaszel który potrzebuje spong. Homeopata zawsze przepisuje na cały stan chorego i nie bierze tylko kilka objawów pod uwagę jak np.: “suchy kaszel” i “lekka poprawa następuje w zimnie”. Pomijając to, że “lekka poprawa2 jest objawem który naprawde mnie nie posunie do przodu. Aby brać taki symptom pod uwagę, musiał by on być bardzo widoczny a nie tylko lekki itd. Podumowując: o wiele więcerj czynników niż tutaj wymieniłem decydują o sukcesie działania leku homeopatycznego, wiec skontaktuj się z twoim terapeutom, jeżeli nie jest osiągalny poszukaj takiego który jest!

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!