Jego oczy były też silnie podrażnione, swędziały, paliły i łzawiły. Spojówki spuchły, a nawet cała twarz. Nos był ciągle zapchany. Rzadko kichał. Zażywał on już zapobiegawczo dwa leki Antyhystaminika i Kortison.

Piotrek nie urósł dużo i był opóźniony w rozwoju cielesnym i socjalnym. Wyglądał na 12 letniego chłopca i miał okrągłą, dziecięcą twarz. Szukał bliskość młodszych dzieci i był u nich jak i u dorosłych bardzo lubiany. Jego wymarzonym zawodem, był zawód kucharza. Wskutek tego musiałby wyznać, że od paru lat dostaje sporadycznie wysypkę na skórze na obu rękach, a także na ramieniu. Maście z kortyzonem pozostały bez znaczącego działania.

Piotrek otrzymał jedną dawkę Caleium Carbonicum C200. Parę dni później wysypka na skórze pogorszyła się. Po tygodniu doszło jeszcze swędzenie i łzawienie oczu, to trwało około tygodnia. W następnym tygodniu wyleczyła się powoli wysypka na skórze. Odtąd skóra jest nieskazitelna.

Dalszy przebieg:
W kolejnym sezonie pylenia znów doszło do swędzenia oczu i nocnych kaszli i raz doszło do duszności na zajęciach sportowych w szkole. Dolegliwości trwały krótko, były mniej intensywne i zażył pojedyncze dawki  Calcium carbonicum C12 . Kortyzon już nie był konieczny.

W następnych miesiącach zrobił krok na przód w swoim rozwoju. Wyrósł i stracił swój dziecinny wygląd; jego rodzice zaczęli odczuwać z jego strony oznaki okresu dojrzewania. Jego koledzy szkolni zaczęli go bardziej akceptować i mniej mu dokuczali. Dlatego też po raz pierwszy wszedł on w kontakty z rówieśnikami. W międzyczasie musiał zażyć raz jeszcze środek homeopatyczny z powodu infekcji grypowej.

Dolegliwości alergiczne nie wystąpiły jak dotąd już więcej. Piotrek porzucił swoje  marzenie zostania w przyszłości  kucharzem. Jedzenie nie było już dla niego tematem głównym. Wystąpiły inne zainteresowania.

Ten przykład pokazuje, że czasami jest wymagany ten sam homeopatyczne lek w nagłych jak i przewlekłych przypadkach. Jednak dużo pacjentów wymaga zastosowania przy leczeniu o silnych alergicznych dolegliwości innego leku.

error: Content is protected !!