Witam.Mam bardzo ważne dla mnie pytanie…Lekarz przepisał mojemu 2 -letniemu synkowi lek Pefrakehl D5(nic nie wspominając mi,że podejrzewa u dziecka grzybice przewodu pokarmowego)

Lek bierze od połowy stycznia 2008 do teraz..Ostatnio postanowiłam zrobić synkowi badania kału w różnych kierunkach…no i wynik wyszedł pozytywny w kierunku Candidy na 2 plusy(srednio liczne)…hmmm.i moje pytanko jest takie czy lek który synek bierze mógł jakoś wpłynąć na ten wynik??Tzn robiąc go dodatnim???Bo nie wiem czy grzybicę dziecko faktycznie miało czy nie przed podaniem leku bo żaden wynik tego nie potwierdził…a co jeśli nie miało??Jak działają te kropleki??Dodam że około miesiąc temu otrzymał również serie 10 czopków Exmykehl.Prosze o info w tej sprawie..Czy ten stan rzeczy potweirdza że syne ma nadal grzybice jeśli ten lek nie wpływa na wynik?

UWAGA!! Pefrakehl nie jest indywidualnie dobranym lekiem konstytucjonalnym!!!!! Jeżeli chcesz aby nie było jeszcze więcej komplikacji i aby dziecko w przyszłości nie miało poprzez tłumienie choroby wiecej problemów, udaj się do homeopaty klasycznego!! Lekarz twój nim nie jest!! Leki tak dobrane mijają się z sensem homeopatii! Homeopatia jest indywidualną dziedziną leczenia i wymaga indywidualnego poznania pacjenta. Radze poczytać na naszym forum, znajdziesz tam odpowiedzi na twoje pytania, np.: wynik wyszedł pozytywny w kierunku Candidy mógł jakoś wpłynąć na ten wynik 10 czopków Exmykehl

Przepraszam ale nie zrozumiałam nic z Pana wypowiedzi..Jeśli chodzi o lekarza to własnie ten u którego jesteśmy leczy homeopatią.Mam rozumieć że dziecko ma zły lek??Lek lekarz przepisał po opisaniu objawów a dopiero teraz znalazłąm laboratorium gdzie porządnie robią badania..Czyli rozumiem że wynik przez te leki jest niemiarodajny??Prosze o info. Czy moge prosić o konkretną odpowiedź ??Nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania w tym co Pan wczesniej podał…

W tych postach na forum opisane jest z mojego osobistego punktu, jak i z tego jak ja rozumiem homeopatię, czym tak naprawde jest choroba. Spróbuje ci to tu raz jeszcze inaczej przybliżyć:
“nic nie wspominając mi,że podejrzewa u dziecka grzybice przewodu pokarmowego”

1) Nie jest ważne czy podejrzewa czy nie, choroba to nie diagnoza i jeżeli ktoś ma candide to nie jest to choroba, tylko reakcja ciała na coś co rozregulowało jego system imunologiczny (Hahnemann: “siłe życiową”)!

2) Jeżeli ktoś ma grzybice przewodu pokarmowego, mało jaki homeopata przepisuje homeopatyczną candide (a już wcale leki pod nazwą własną, które zawierają tylko homeopatyczną candide i to w tak małej potencji jak D3 lub D4).

Homeo-patia znaczy leczyć podobnym, przepisanie candidy w tym wypadku bardziej przypomina leczenie Iso-patyczne czyli leczyenie tym samym! (w przeciwienstwie do Alo-patia (Medycyna szkolna) – leczenie przeciwnym).

Wedłóg zasad homeopatii nie leczymy diagnozy czy też samej choroby tylko jej przyczyny. W wpadku twojego synka nie wystarczy tylko informacja o jego chorobie, ważna jest tutaj jej przyczyna. Przyczyna choroby pojawia sie najczęściej w wyniku rozmów, podczas anamnezy.

Uważam że tutaj dobrze pasuje wymienić następujący przykład: Jeżeli się dowiesz że np. reagujesz alergicznie na orzechy laskowe. Np. masz biegunki i wdęcia, zostaje ci tylko “terapia uniknięcia”. To cię ogranicza, co powoduje nie całościowy rozwoju. Musisz zrezygnować i nie jesteś w stanie się rozwijać jak powinienłaś: twoja jakość życiowa się zmniejsza. Problematyka zostaje i toczy się dalej, do następnego stwierdzenia innego środka na którego alergicznie reagujesz itd. Przyczyna choroby musi być zrozumiana i wyregulowana abyś mogła znowu jeść wszystko i tym sposobem być zdrowa.

“Bo nie wiem czy grzybicę dziecko faktycznie miało czy nie przed podaniem leku”

Raz jeszcze, to nie jest w tym przypadku najważniejsze czy twoje dziecko miało grzybice czy też nie. Nie chodzi tutaj o grzybice (jeżeli ją wogóle ma): Grzybica to reakcja ciała. Jeżeli twoje dziecko (jego ciało, psychika, dusza) otrzyma odpowiedni lek homeopatyczny (odpowiednią, brakujaca mu informacje), powróci do zdrowia. Tzn. ta informacja przyczyni się do wzmocnienia (wczesniej rozregulowanego) systemu inmunologicznego.
“otrzymał również serie 10 czopków Exmykehl.”

Najpierw Exmykehl (zawartość: 0,2 g Candida albicans D3) potem Pefrakehl (zawartość: 330 mg. Candida parapsilosis D4) ?! Albo jestem przekonany że lek Candida jest odpowiednio dobrany i wtedy przepisuje go jednorazowo np. w C30. Po odpowiednim czasie stwierdzam wówczas czy nadal wskazane jest dawkowanie tego leku czy też nie (jedna dawka tutaj wystarczy). Jeżeli nie, zmieniam lek lub modyfikuje jego potencje zgodnie z zasadami homeopatii. Wychodzę oczywiście z założenia że candida jest lekiem który po 2 godzinnej rozmowie homeopatycznej i analizie przypadku dziecko otrzymało jako lek konstytucjonalny.
“jeśli ten lek nie wpływa na wynik?”

Zależy jak długo go brał. Jeżeli długo bierzesz lek homeopatyczny gdy NIE JEST WSKAZANY pojawią się objawy które nie należą do twojej choroby: tak zwana próba leku, po odstawieniu leku niepożądane objawy powinny zniknąć. Chociaż Hering, stary znany homeopata przesadził i tak długo zażywał Lachesis, że pare objawów które należały do Lachesis pozostały mu do końca życia!
Niestety nie moge podpisać się pod często używanym sloganem: “Homeopatia jest nieszkodliwa!” Uważam, że źle przepisany lek może również wywołać niepożądane skutki uboczne!

Ale mnie Pan teraz zmarwtił…Nie wiem czy mam te leki teraz odstawić czy nie…Martwi mnie stan zdrowia mojego synka i tak pomimo brania tych leków homeopatycznych nie ma żadnej poprawy większej..Nie wiem co mam już o tym myśleć.Nie chce zaszkodzić dziecku.OPrócz tego leku jeszcze dostaje Diarrheel S.Uważa Pan że na przewlekłe biegunki zostały źle te leki dobrane??

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!