Chciałabym zapytać czego należy oczekiwać od dobrze dobranego leku konstytucjonalnego? Jeśli dobiera się go do osoby, to czy jeśli ktoś ma 5 różnych, nie związanych z sobą dolegliwości to ten lek będzie działał na wszystkich poziomach

na te wszystkie problemy, bo leczy osobę a nie problem? Co to znaczy że lek działa? Co dokładnie robi w organizmie? I dlaczego zmienia się leki, które są dobrze dobrane do osobowości człowieka, skoro osobowość się nie zmienia? Czy do jednej osoby jest przypisanych kilka leków konstytucjonalnych w zależności od aktualnych objawów choroby?

Oczekiwać nalepjej nic. Gdy oczekujesz możesz się nie do-czekać i rozczarowanie jest jak by zaprogramowane. Nejlepjej jest nastawić się ciekawością, nie-oczekującą tylko ciekawą życia. A wiec: dobrze dobrany lek pomaga na wielu poziomch ciała i świadomości. Każda dolegliowść jest związana ze sobą poniewż ma jednego nosiciela. Tych “5 różnych” dolegliwości i jeszcze o wiele wiele więcej twoży całość tego kto je nosi. W tym związku: lek nie leczy problemu, jednego albo dwuch. W moim mniemaniu lek homeopatyczny wzmacnia te siły i tą część w tobie, która pomaga wyleczć się samemu! Może to być na warstiwe cielesnej, umysłowej jak i duchowej. Lek działa jak reguluje twój rozregulowany stan: cielesny (np. bóle zanikają), umysłowy (np. koncentracja powraca), duchowy (np. energia i chęć do życia i działania normalizuje się tak jak to było gdy nic nie tworzyło problemu). Leki zmienia się ponieważ: osobowość może się zmienić, nie jeden lek jest potrzebny ponieważ przypadak jest skomplikowany (w obecnych czasach jest to coraz częściej), lek nie był 100% ten najpodobniejszy do stanu pacjenta. Czy do jednej osoby jest przypisanych kilka leków. To zależy, trzeba tutaj wyróżnić czy mamy przed sobą przypadek przewlekły czy nagły, jeżeli jest nagły, czy jest to reakcja przewlekłego, czy poprostu nagąła reakcja na obecną sytuację. Tak więc często w życiu pacjent nie dostaje przez całe życie jednego i tego samego leku.

Kategorie: Zapytaj homeopatę

error: Content is protected !!