Poniżej przedstawiamy Państwu najczęściej zadawane pytanie wraz z odpowiedziami na nie. Aby zapoznać się z odpowiedzią, “kliknij” na pytanie.

 1. Działają homeopatyczne leki również jeżeli się w homeopatie nie wierzy?
 2. Czy homeopatia w tej albo innej chorobie pomaga?
 3. Czy homeopatyczne  leki maja dzałania uboczne?
 4. Jak szybko dzałają homeopatyczne leki?
 5. Czy może nastąpić zmienne działanie z innymi lekami?
 6. Czy można homeopatyczne leki przyjmowac razem z innymi lekami?
 7. W jakich chorobach psychicznych homeopatia może pomóc?
 8. Jak czesto można homeopatyczne leki powtarzać?
 9. Co oznacza konstytucyjne leczenie?
 10. Jak długo trwa konstytucyjne leczenie?
 11. Co to jet Antydot?
 12. Czy istnieje inny rodzaj homeopatii poza klasyczną formą?
 13. Czy można samemu leczyć się homeopatycznie?
 14. Jak długo może trwać pierwsze pogorszenie?
 15. Po czym rozpoznam homeopatę?
 16. Ile kosztuje leczenie?

Działają homeopatyczne leki również jeżeli się w homeopatie nie wierzy?

Odpowiedź jest jednoznaczna: tak. Odpowiedni lek działa także na niemowlaków, na nieprzytomnych, a także na zwierzętach. Aby terapia działała, jest bardzo ważne wykonywać polecenia homeopaty. To robią przeważnie tylko ci, któży w nią też wierzą lub rozumieją.

Czy homeopatia w tej albo innej chorobie pomaga?

Homeopatia nie leczy pojedynczych chorób tylko chorych  pacjentów, dokładniej tłumacząc zakłóconą siłę życiową która w rzeczywistości jest zawsze uleczalna i potrzebna do funkcjonowania całego organizmu. Naturalnie pozostanie pytanie, jaki sukces w pewnych chorobach można oczekiwać? W zasadzie nie można w homeopatii oczekiwać wiele, jeżeli  w przewlekłych chorobach doszło do  całkowitego uszkodzenia organu . W tym przypadku jest konwencjonalna medycyna nieodzowna. Ale również i wtedy może homeopatyczne leczenie doprowadzić do ulgi dolegliwości i polepszyć ogólny stan zdrowia jak i samopoczucia.

Czy homeopatyczne  leki maja dzałania uboczne?

Tak i nie. Rozważając można powiedzieć nie. Ale, przyjmując leki nie według wskazań homeopatii, można oczekiwać negatywne działanie. Homeopata po podaniu  leku odróżnia pogorszenie związane z wcześniejszą chorobą, stłumieniem objawów choroby i dzałaniem podanego leku.

Jak szybko dzałają homeopatyczne leki?

Leki homeopatyczne działają czasami w sekundzie aczkolwiek w niektórych przypadkach przez kilka miesięcy. W zasadzie jeżeli choroba jest ostra, tym szybciej występuje reakcja, tzn. od paru sekund do paru minut. Natomiast u starszych pacjentów albo u pacjentów  o słabej sile życiowej zwalnia się reakcja.

Czy może nastąpić zmienne działanie z innymi lekami?

 

Nie. Homeopatyczne leki dzałają wyłącznie na płaszczyźnie siły życiowej a nie na płaszczyźnie matrialnej jak zwykłe lekarstwa. W związku z tym może działanie leku homeopatycznego tylko być przerwane ale nie znane są niechciane reakcje gdy przyjmujemy inne leki.

 

Czy można homeopatyczne leki przyjmowac razem z innymi lekami?

Tak. W wielu przypadkach chorobowych nie jest móżliwe natychmiastowe odstawienie niektórych leków. Wówczas należy jednocześnie z lekami medycyny konwencjonalnej stosować odpowiednio potencje LM lub niskie C-potencje w częstszych dawkach. Nie powinno się jednak stosować terapii homeopatią jednocześnie z akupunkturą lub terapią tłumiącą chorobę (np. maściami na wysypki). W najgorszym wypadku jeżeli leki homeopatyczne przyjmujemy z lekami innymi nie ma oczekiwanego działania lub nastąpi pogorszenie. Konieczne leki nie odstawiamy od razu. Możemy stopniowo pod kontrolą lekarza ostawiać gdy terapia homeopatyzcna zaczyna działać.

 

W jakich chorobach psychicznych homeopatia może pomóc?

Homeopatia klasyczna nie leczy choroby, leczy chorego człowieka. Związku z tym może być stosowana w każdej chorobie, obojętnie czy psychicznej czy nie psychicznej. Istnieje cały szereg chorób będącym wynikiem zakłocenia systemu nerwowego, równowagi psychicznej i duchowej. Poczynając od skutków wynikających z nagłego szoku poprzez chorobliwą zazdrość, aż po głębsze formy takie jak: stany lękowe, depresje itd. są w homeopatii na ogół do wyleczenia. Jednak choroba taka jak Schizofrenia jest ciężka do uleczenia ponieważ potrzebuje terapii ambulatywnej i jest raczej tylko w szpiytalach homoeptacznych leczona.

 

Jak czesto można homeopatyczne leki powtarzać?

Nie ma ogólnego polecenia. Powtórzenie leku jest związane z indywidualną reakcją pacjenta. Najlepiej to pytanie należy przedyskutować z homeopatą. Dla przykładu wysoka C-potencja może działać przez pare miesięcy a także lat, jeżeli nie będzie zakłócona. W korzystnym przypadku będzie prowadzić do pełnego wyleczenia. Tutaj trzeba dodać iż również homeopatią można tłumić chorobę. Z wiązku z tym należ zawzse przed sporzyciem leku się z konsultować z klasycznym homeopatą.

Co oznacza konstytucyjne leczenie?

Konstytucyjna terapia leczy ludzi całościowo i polega na obserwacji materialnej czyli cielesnej i duchowej powierzchni całego życia. Także choroby rodziców i krewnych mogą mieć duże znaczenie. Ten rodzaj terapii umożliwia wyleczenie chronicznych chorób i jest najważniejszym rdzeniem w klasycznej homeopatii. Dlatego też należy rozmawiać na ten temat z doświadczonym homeopatą. Pacjent powinien o swoich problemach w każdej dzedzinie szczerze i bezwarunkowo rozmawiać z homeopatą. Homeopata musi zrozumieć wewnętrzne przyczyny choroby aby zastosować odpowiedni lek z dobraną potencją i w ten sposób pacjentowi efektywnie pomóc. Jednocześnie musi być przygotowany na nagłe choroby aby móc szybko i prawidłowo reagować. Szczera rozmowa i zaufanie między pacjentem a homeopatą mają decydujące znaczenie.

 

Jak długo trwa konstytucyjne leczenie?

Leczenie zależy od różnych faktorów. Ludzie którzy mają silną „siłę życiową”, reaguja bardzo szybko na  leczenie. Im dłużej chroniczna choroba została zatajona i tłumiona, tym dłużej trwa leczenie homeopatyczne. Takie choroby jak np: Astma potrzebują przeciętnie leczenia od 1 – 2  dwoch lat. Choroba skóry u pacjentów którym nic poza tym nie dolega  można oczekiwać natychmiastowy efekt. Proszę wziąć pod uwagę iż w homeopatii słowo „zdrowy„  jest zupełnie inaczej definiowane niż w medycynie konwencionalnej. Dla przykładu – jeżeli dziecko z świerzbiaczką ogniskową przy czym w pełni jest zdrowe, cierpi na zakłócenia w snie lub na lęki, oznacza w homeopatii że to dziecko nie jest całkowicie zdrowe. Tutaj pierzemy pod uwagę: lęki i zakłócenie snu wyleczy się zanim stan skóry się nawet i na początku może pogorszy.

Co to jet Antydot?

Ogólnie Antydot jest przeciw środkiem np. po ukąszeniu żmiji może Antydot truciznę zneutralizować. W homeopatii mówimy o „przeciw środku” jeżeli lek homeopatyczny został w swoim działaniu zakłócony przez kawę lub eteryczne oleje.

 

Czy istnieje inny rodzaj homeopatii poza klasyczną formą?

Tak. Ale klasyczna homeopatia uwzględnia zasadnicze leczenie tak jak przez Samuela Hahnemann (twórcy homeopatii) w jego „Organon – Sztuka uzdrawiania” przed 250 laty była definiowana. Lek bedzie racjonalnie poszukiwany, aby „łagodnie, szybko i trwale” leczyć. Homeopatyczne leki są często przepisywane bez przestrzegania odpowiednich teorii i bez odpowiedniej wiedzy o homeopatii. Do tego można zaliczyć szczegolnie homeopatyczne leki kompleksowe tzn. rożne środki razem zmieszane. Dlatego tą drogę leczenia środkami homeopatycznymi nie można porównywać do klasycznej homeopatii. Tak jak i inne metody jak wachadełkiem lub kinesiologicznie wybieranie leku lub przepisywanie homeopatycznych leków wyłącznie na podstawie diagnozy (przy gorączce dajemy zawsze belladonne)

 

Czy można samemu leczy się homeopatycznie?

W nagłych wypadkach zasadniczo tak. Lecz istnieje dużo czynników które są przeciw samoleczeniu. Przede wszystkim wszystkie przewlekłe choroby należy konstytucyjnie leczyć tzn. przez specjalistę. Choroby które występują w okresie konstytucyjnego leczenia powinne tymbardzej leczone być przez homeopatę a w żadnym wypadku nie samemu, nawet jeżeli wcześniej był już sukces w leczeniu. Klasyczna homeopatia jest bardzo obszerna i skomplikowana aby się nią samemu z książeczką do „Samolecznictwa homeopatią” leczyć. Brak regół, brak wielu informacji na temat leków, potencji i działania może tylko wypełnić homeopata. Z jego pomocą i doświadczeniem można osiągnąć trwałe sukcesy w leczeniu. Można również homeopatycznymi lekami chorobę tłumić tzn. uzyskać przeciwne skutki w porównaniu z tym co klasyczna homeopatia chce osiągnać. Można samemu na podstawie fachowych książek nabywać wiedzę homeopatyczną i studiować homeopatie, lecz tak samo homeopaci idą do innych homeopatów się leczyć ponieważ siebie samego jest ciężko rozpracować. Jest jeden wyjątek gdzie ja sam polecam w samoleczeniu: Arnica C30, 3-5  kuleczek po skaleczeniu się, wypadku, operacji, bólu mięśni, itd. Ta dawka nie przeszkadza w  konstytucyjnym leczeniu. Przychodzi ostry ból, ustępują krwawienia, i popiera wyleczenie.

 

Jak długo może trwać pierwsze pogorszenie?

W homeopatii mówi się czesto o tak zwanym „pierwszym pogorszeniu”. Jest to reakcja na lek często na początku leczenia (w przewlekłych chorobach w pierwszych 1-8 tygodniach) która powoduje pogorszenie znanego starego lub obecnego stanu zdrowia. Nie zawsze mamy taką reakcje, jeżeli ale nastąpi jest to najczęściej dobry znak oznaczający iż lek przepisany jest prawidłowy. Jeżeli nie nastąpi, nie znaczy to że lek jest nieprawidłowy. Z pierwszym pogorszeniem jest wiec różnie. Centralne dolegliwości które są duchowymi problemami lub są w ważnych do przeżycia organach, pokazują przy prawidłowo dobranym leku krótkie i nie gwałtowne pogorszenie. Oddalone organy, przeważnie problemy skórne, mają prawo dłuszszy czas istnieć zanim ostatecznie zostaną wyleczone.

 

Po czym rozpoznam homeopatę?

Homeopaci którzy leczą zgodnie z regułami homeopatii przepisują tylko jeden lek jednocześnie. Przeprowadzają około 2 godzinną pierwszą rozmowę interesując się nie tylko chorobą ale i też chorym człowiekiem, jego nawykami, marzeniami, stanem ogólnym i historią choroby.

 

Ile kosztuje leczenie?

Na początku zadawalająca wiadomość. Homeopatyczne leki są tanie. Przed wybraniem się do homeopaty należy zasiągnać informacji jakie koszty poniesie ubezpieczenie. Koszty pierwszej rozmowy są najwieksze i uzależnione od homeopaty.

error: Content is protected !!